http://31.192.212.208/b/flash/sorumluluk2.html

1 Nisan 2009 Çarşamba

TÜRKİYE'NİN EN HIZLI KADINI KİM?

Henüz 6 aylık bebekken babasının pedagojik jimnastik yaptırdığı, bir yaşındayken judo kıyafetleriyle fotoğrafını çektiği küçük kız, ilkokula başladığında katıldığı judo ve karate şampiyonluklarında ödülle tanışmakta gecikmedi. Kros motoruyla caddede turlayan yaşlı bir kadını gördüğünde o kadar etkilendi ki, motosiklet tutkusu ilkokul yıllarında başladı. Liseli bir genç kız olduğunda ise arkadaşlarının motoruyla turlamadan rahat edemiyordu. Motosikletle erken yaşta tanışmasına rağmen kendi motorunu kullanması hiç kolay olmadı. Liseyi bitirir bitirmez evlendi; bir oğlu, bir de kızı oldu. Bir arkadaşı için motor bakmaya gittiklerinde daha fazla dayanamadı ve yıllardır ertelediği hayalini gerçekleştirdi. Artık motosiklet yarışlarını takip ediyor, “Bu pistte bir gün ben de döneceğim” diyordu. Çok geçmeden dediğini yaptı ve 2005 Türkiye Pist Şampiyonası Supersport C’de ilk kez katıldığı yarışta ikinci olup kürsüye çıkarak herkesi şaşırttı. Kendi deyimiyle “doğuştan sporcu” Name Ekin, ekstrem sporlara ilgisini ve motosiklet tutkusunu motohaber.com’a anlattı.
Derhal http://motohaber.com/motosiklet/yasam/turkiye-nin-en-hizli-kadini.html tık'ınız. Okuyun, şaşırın...!

Not 1: Bellek Kutusu bisiklet kullanmasını bile ortaokula giderken kafasını gözünü yararak ancak öğrenmişti, bu gidişle motosiklet emekliliğine kalır herhalde!

Not 2: Bu nasıl spor aşkıdır, hımbıl Bellek Kutusu okurken bile yoruldu, of ki ne of. Red Sonja Konyaaltı mevkini turluyor, gelince bir bir hesap soracağım kendisinden haberi yok!

Not 3: Name Ekin, Namık Ekin'in kızı. Hani sürekli boğazda dalış rekorları kıran eski SAT komandosu,sporcu ve antrenör. Bellek Kutusu'nun sportif başarılarının sadece 'seyir'le kalması genetik kodlamasından kaynaklanıyormuş demek ki.

4 yorum:

yaman dedi ki...

Kesinlikle katılıyorum. Okuyun, şaşırın! Hızlı, yetenekli ve güzel olduğu kadar küstah da değil, dünya tatlısı bir insandır... ; )

Bellek Kutusu dedi ki...

Gerçekten inanılmaz bir röportaj, hem anne, hem yarışcı... Name Ekin kesinlikle bir motosiklet programı yapmalı düşüncesindeyim.

Adsız dedi ki...

Röportajı yapan Motohaber Editörü'nün de hakkını yememek lazım... ; ) Sürükleyici bir söyleşiyi ustaca kaleme almış...

Bellek Kutusu dedi ki...

Motohaber Editörü, yeter ki böyle güzel röportajları kaleme almaya devam etsin, biz yayınlamaya hazırız.