http://31.192.212.208/b/flash/sorumluluk2.html

9 Nisan 2009 Perşembe

VARAN'LA VARAMAMAK İÇİN 3 NEDEN!Bellek Kutusu, zorunlu Ankara ziyareti nedeniyle yıllar sonra hem bir otobüs yolculuğu hem de "Otobüsler havayollarına karşı kaybetmeye neden mahkum" konulu araştırma tezini yapmış oldu. Varan'la 'varamama' üzerine de 'yerinde' bir çalışma yapan Bellek Kutusu'nun başından geçenler hepinize ibret olsun ki bir daha, iki kuruş daha ucuz diye uçak yerine otobüsü tercih etmeyin. Ankara'daki işi erken biten, ancak dönüş bileti 16.30 olan Bellek Kutusu, önce Varan'ın Ankara'daki merkezini, ardından İstanbul Genel Müdürlüğü'nü, oradan Basın ve Halkla İlişkiler Bölümü'nü saat 13.30'dan itibaren aramasına rağmen, biletini daha erken bir saate alma başarısını gösteremedi. Diyeceksiniz ki "Otobüste yer yoksa adamlar ne yapsın?". Ama otobüste boş yer olmasına rağmen, bilgisayar sisteminde "açığa aldırma" işlemi belli bir saatten sonra 'yapılamadığı' (Uçakta bile son dakika var, otobüste yok nasıl iş anlamadım) için, Bellek Kutusu boş giden koltuklara baka baka 16.30'a kadar Ankara Varan Tesisleri'nde bekle(til)di. "Nasıl iş, boş yer varken neden binemiyorum?" diye sorduğumda sanki bagajda gitmek istemişim gibi "Siz ölseniz, biz bunun altından nasıl kalkarız?" cevabıyla karşılaşmam ise akıllara ziyandı! Gerçi sonrasında 'Bu bileti tekrar faturalandıramıyoruz, o yüzden koltuk boş kalıyor" açıklaması, bu 'faturacı zihniyeti'n mağduru olduğum gerçeğini değiştirmedi. Hangisine sinirleneyim bilemedim, karşılaştığım 'öküz' ötesi muameleye mi, yoksa tenezzül edip "Bu olayı şu nedenden dolayı çözemedik" açıklamasının yapılmamasına mı ya da hala nuhneviden kalma ve adına 'sistem' dedikleri bu saçmalığı yaşattıkları için mi?
Şimdi bu olaydan hareketle Bellek Kutusu olarak, hem sorunu hem de çözümü bir arada sunuyorum. Inveon tarafından özel olarak geliştirilen Bulucak.com, tüm havayolu şirketlerinin iç hat uçuşlarını anlık güncel bilet fiyatları ve yer durumuyla birlikte görüntülüyor. Uygun fiyata uçak bileti almak istiyorsanız www.bulucak.com'a tık'ınız. Varan'la hem paranızı hem sinir sisteminizi harap etmeyiniz!

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Ben de dün bütün gün Ankara'da idim, uçakla daha rahat oluyor. Bari VaranMil kartına işlettin mi biletini ? :-D

B.B.S

Bellek Kutusu dedi ki...

Kesinlikle uçak gibisi yok! VaranMil kartı mı, mümkünse V harfiyle başlayan herhangi bir taşıta bile binmek istemiyorum artık!