http://31.192.212.208/b/flash/sorumluluk2.html

15 Temmuz 2009 Çarşamba

YELKENCİLERİN YENİ ROTASI NERESİ?


Haberi görünce 'İşte bu haber tam da denizlerin fatihi Barbaros'un torunu B.B.S'ye göre dedim. Gerçi o şimdi Bart Simpson efektiyle "Ben bunu biliyordum ki zaten günaydın Kutu" derse, çok pis sinirleneceğim! Tehdit faslını geçip asıl mevzuya gelecek olursak, yelken sporunu sevenler için gazeteci ve yelken yarışçısı Serdar Bapoğlu'nun kurduğu Turksail.com adlı bir site var. En büyük özelliği yelken severler yıl boyunca tüm yarışların etkinlik takvimine www.turksail.com adresinden kolayca ulaşabilecekler. Üstelik www.turksail.com sadece bir etkinlik takvimi değil, yarışlarla ilgili tüm bağlantıların yer aldığı bir arşiv özelliğinde çalışıyor. Yarış takvimini isteyenler tek tuşa dokunarak kolaylıkla kişisel ajandalarına indirebilecekler. Hadi bakalım, yelkenler fora!

3 yorum:

Adsız dedi ki...

Vallahi de bilmiyordum (!) ;)

Turk Sail en sık takip ettiğim portaller arasında. Yelken dünyasında başka bir benzeri, eşdeğeri yok, yarış sonrası yorum ve fotolar için ve de yelken dünyasındaki yerli-yabancı gelişmeleri takip etmek için güzel bir kaynak. Serdar Bey ile tanışmadım ama çevirileri de faydalıdır, tavsiye ederim.

Bu ara Yelkenciler için en sıcak konu "Aşağı Yarışı". Çengelköy'den başlayıp Bozcaada ve Çeşme ayaklarından sonra Bodrum'da sona eren, yaklaşık 1-hafta süren geleneksel yarış. Eskiden (2-3 yıl öncesine kadar) Sabah-Donanma Kupası diye bilinirdi ama bence güzel bir haber konusu olacak cinsten bazı olaylar nedeni ile bu isimle anılmıyor artık, bildiğim kadarı. Artık bunu kaçrımazsın sanırım ;

B.B.S (the Bow-man)

Bellek Kutusu dedi ki...

The Bow-man kendi yelken blog'unu aç, asabımı bozma!
İmza: Sinirden alı al moru mor Kutu!

Adsız dedi ki...

gerilim verme, gerilim verme !

B.B.S. (calm down pls)