http://31.192.212.208/b/flash/sorumluluk2.html

28 Şubat 2009 Cumartesi

İNTERNET EKİPLER AMİRİ: MSERDARK

Doğuş Grubu, kriz falan dinlemedi NTV Bilim dergisini piyasaya çıkardı. Yayın Kurulu'nda bir isim var ki dikkat çekmemesi mümkün değil. İkiz babası, Türkiye'nin potansiyel (5 yıla kalmaz, söyleyeyim!) "Sergey Brin", "Mark Zuckerberg", "Steve Jobs" ve "Bill Gates"i, internet gazeteciliğinin pir'i, fahri Japon'u... Serdar Kuzuloğlu'ndan bahsediyorum. Şimdi gelelim önerilerime... 1- Bir özel üniversitede Kuzuloğlu mutlaka ders vermeli. İddia ediyorum, derslere katılım, üniversite ortalamasının üzerinde olacaktır. 2- Artık bir TV projesi mi bir film mi olur bilemem, kendisine derhal eli yüzü düzgün bir projede yer verilmeli. Abarttığımı düşünenler lütfen tık'ınız: http://mserdark.com/genel/icraatin-icinden

27 Şubat 2009 Cuma

3 BİN 500 TL'NİN ARKASINDAN BAKMAK


Daniel Swarovski imzalı 'Limited Edition' bu gözlüğün fiyatı 3 bin 500 TL, Doğubank satış fiyatı ise 2 bin 500 TL. Türkiye'ye sadece 10 adet gönderilmiş. İçinde yine Swarovski taşlarla süslü bir broş ve bir de tatoo var. Şimdi Akşam Ekler'in Yayın Yönetmeni Özlem Akalan'a buradan açık çağrı yapıyorum: Kendisine bunu alsın, koleksiyonundaki mavi çerçeveli gözlüğü de bana versin.
Not: Kuzen Timsal'e benzediği, Fenerbahçeli ve harika muhabbeti olduğu için kendisine olan sevgim ve saygım sonsuzdur. Ama bunlar mavi gözlük için ikna sürecinin bir parçası değildir.

26 Şubat 2009 Perşembe

BİR ALIŞVERİŞKOLİĞİN İTİRAFLARIEkşisözlük'te "Erken dönem Türkan Şoray cazibesi'ne sahip" olduğu iddia edilen -Türkan Şoray ne ki!- hem çok güzel gülen hem de çok güzel haberler yapan Selin Özavcı, Akşam'ın Cumartesi ekinde 'Alışverişkolikler'i masaya pardon gazeteye yatırmış. "Alışveriş aşkına itiraflar"ın yer aldığı haber, kredi kartı borçlarıyla cebelleşen "Ne oldu da bu kadar açıldım" diyenlerin ibret alarak okuması gereken bir yazı. Tüketmeyelim demiyorum zira 2000'li yıllarda sapının içinde özel başlıkları olan ve ihtiyaca göre çıkar-tak yapılan bir tornavida seti alarak eve gitmiş biri olarak, bu bağımlılığın ne demek olduğunu gayet iyi biliyorum.
Şimdi Özavcı'nın yazısı için tık'ınız: http://www.aksam.com.tr/2009/02/26/haber/cumartesi/90/alisveris_askina_itiraf_ettiler.htmlDers çıkaramayanları Selin'e yönlendireceğim, zira Samim'in bahçeden ofise geçiş operasyonu sonrasında onu bir sevmesi vardı hala aklıma geldikçe korkuyorum!

10 KAPLAN GÜCÜNDEKİ BLOGSakın anneme söylemeyin, o beni tek çocuk sanıyor! Artık benim de bir blog kardeşim var. Eski 'yol' arkadaşım, yeni 'blog' kardeşim, Erdal Kaplanseren. Peki kimdir Kaplanseren? Gazeteci, dergici, radyocu, televizyoncu… pcnet’in yazı işleri müdürü… yeni yüzyıl, milliyet, hürriyet, posta gibi gazetelerde çalıştı… izmir’de doğdu, beşiktaşlı oldu… ntv radyoda programlar yaptı, tekrar yapacak… teknolojinin ustası gözlerinin hastası… trt istanbul radyosu korosunda tenor olarak çalıştı… rakısever, edebiyatsever, sinemasever, şiirsever, edip cansever. Şahane gözleri olan Ayla'nın kocası, 'beta version' Çınar'ın babası...
Daha da merak edenler için tık: http://kaplanseren.com

22 Şubat 2009 Pazar

KUTU KUTU PENSE!Tık tık tık... Bellek Kutusu açıldı. Blog'un ismine esin kaynağı olan Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yonca Ece Çöklü İnan'a teşekkür ederek, girizgahı yapalım. Bakalım, kutuda neler birikecek?
Not: Kutuyu beğenenler için tık: http://www.quitequirky.co.uk