http://31.192.212.208/b/flash/sorumluluk2.html

22 Ekim 2011 Cumartesi

ÜÇ KUTU BADEM EZMESİ BENİ NE KADAR AĞLATABİLİR, TAHMİN ET BAKALIM?

Doğup büyüdüğüm, 18 yaşında üniversiteyi kazandığımda ilişkimi maslahatgüzar seviyesine indirdiğim, 22 yaşından sonra ise sadece düğünler ve cenazeler için yolunu tuttuğum şehrim Edirne. Pek dile getirmesem de bir şehirden daha fazlası, tıpkı badem ezmesi gibi. Bu yüzden Merviş'im de bize her geldiğinde, üşenmeden ve bir kez olsun unutmadan mutlaka getirir. O da bilir ki getirdiği sadece bir kutu badem ezmesi değil, benim için Edirne'ye dair ne varsa her şeydir... Tıpkı Zeynep Teyzem'in bana Bodrum'dan satsuma getirmesi gibi... Düşündüğünüzden çok ama çok kıymetli... Dün bir iş için Edirne'ye giden babamı gören A.E, "Kutu çok sever" diyerek, üç kutu badem ezmesi göndermiş bana. Haliyle dün gece kucağımda kutulardan biri, bir yandan hüngür hüngür ağlayıp bir yandan da ağzıma badem ezmelerini tıkarken, aklıma Enne'nin mottosu geldi: "Aile önemlidir..."
İstanbul Lounge projesinde 7 bin 650 TL peşinatla, aylık bin 386 TL'den başlayan taksitlerle daire satılıyor. Projenin detayları şurada.

2 yorum:

Adsız dedi ki...

haklısın bizim içinde izmit ve onun pişmaniyesi öledir,sevgi bağım cok olmasa da memleketle annem,babam da olması sebebi ile canımızdır.

istanbuldan bunalınca ilk akla gelendir gidilesi rahatlanıp gelinesi yerdir.

y.g

Bellek Kutusu dedi ki...

güzelmiş...